Sport na Pradze!

W 2020 roku wspólnie z Muzeum Warszawskiej Pragi rozpoczęliśmy nowy projekt badawczy: zbiórkę wspomnień osób zaangażowanych w życie sportowe prawobrzeżnej Warszawy. Pozyskane nagrania staną się częścią wystawy dźwiękowej „Goool! Czyli sport na Pradze”, która zostanie otwarta w sierpniu 2020 roku.

Pragniemy dotrzeć do osób, które uprawiały sport w prawobrzeżnej Warszawie oraz do tych, którzy dopingowali sportowców. Inicjatywa Nowe Dynasy jest w szczególności zainteresowana wspomnieniami osób, które zawodowo lub amatorsko uprawiały kolarstwo w tej części Warszawy i/lub w jakikolwiek inny sposób związane były z torem Nowe Dynasy (d. torem kolarskim RKS „Orzeł”): zawodników, trenerów, sędziów, mechaników rowerowych, członków obsługi technicznej budynku klubowego, budowniczych toru oraz fascynatów kolarstwa i kibiców, którzy dopingowali kolarzy oraz dziennikarzy, reporterów, operatorów kamery, itd – słowem mieszkańców Kamionka, Grochowa i innych części miasta, którzy zachowali wspomnienia z czasów świetności toru.

Nagrane relacje trafią do Archiwum Historii Mówionej Muzeum Warszawskiej Pragi, a ich najciekawsze fragmenty staną się częścią wystawy „Goool! Czyli sport na Pradze”. Na wystawę-słuchowisko złożą się także archiwalne materiały Polskiego Radia i Telewizji, przypomnimy dawno niesłyszane głosy sprawozdawców sportowych. Słuchowisku towarzyszyć będą też fotografie i filmy sprzed lat oraz – mamy nadzieję – wyjątkowe eksponaty.
Wystawa potrwa od 8 sierpnia do 8 listopada 2020.

Każde wspomnienie jest dla nas bardzo cenne !
Zapraszamy do kontaktu:
nowedynasy@gmail.com

Muzeum Warszawskiej Pragi:
muzeumpragi@muzeumwarszawy.pl lub (22) 518 34 07